#gorgeous2018 · Ilu mu ümber · Kus käisin, mida nägin · Soovitus · Taaskasutus

RiiSaikel. Sobib.

Kevadel on ikka see tunne, et tahaks, et oleks õhku ja avarust, ruumi ja selgust ja siis avastadki, et kapid on täis kõikvõimalikku träni, mis sealt ammu väljas pole käinud ja riideid, mis ammu seljas pole käinud ja loomulikult – kui sul on veel ka lapsed, siis ka hunnikute viisi neid asju, mis on väikseks-lühikeseks-kitsaks jäänud või millest on niisama ära tüdinetud. On inimesi, kes naudivad seda, et neil on palju asju kodus olemas – et no äkki läheb üks hetk vaja ja siis ju hea võtta. Mina seda ei naudi. Ma tunnen end paljude asjade keskel ahistatuna ja seda enam, kui nendest on veel segadus moodustatud. Mu lapsed võiksid sellest ilmselt palju rääkida, see kurikuulus emme röök ma-ausõna-tellin-homme-prügikonteineri-ja-läheb-sinna-kõik-mida-ma-praegu-siin-laiali-näen!!!!

Minu lemmik seismajäänud asjadega toimetulekuks oli teatavasti mu Imedemaa, aga kuna hetkel ootab Imedemaa uusi ruume, siis ma olin väga rõõmus, kui ma leidsin RiiSaikel Kirbuka. Või siis õigemini nemad leidsid mind. Enivei – miks mulle niiväga RiiSaikel´is meeldib?

Tärn üks
(pardon, ma ikka pole viitsinud päris tärniklahvi asukohta oma arvuti klaviatuuril tuvastada).
Nimi. Selge kohe, millega tegu. Ja sõna keskel suurtähe kasutamine on ju juba mõnda aega olnud ka nagu my thing, minu kiiks. Sealt tuli esimene sümpaatne noodike juba hands down ära.

Tärn kaks
Asukoht. Kui ausalt, siis kui ma nende asukoha teada sain, siis oli esimene mõte, et opaaa, Uuskasutuskeskusega samas majas. Julged tegijad nö. konkrentidele külje alla pugemast. Aga kohale minnes taipasin, kui mugav on see tegelikult ostja jaoks. Võtad näiteks ühe laupäeva ette suuremat sorti kirbukatuuriks üle linna – viimase aja eriti populaarne nädalavahetuse veetmise vorm ju – ja vähemalt kaks neist asuvad kohe üksteise kõrval. Omamoodi śarmi lisab ka see, et RiiSaikel´isse kohale jõudmiseks tuleb maja peal natuke matkata – tõusta liftiga üles ja siis trepist tagasi alla ja viitade järgi paremale-vasakule. Ei ole nii, et pauhh! igaüks lihtsalt tänavalt uksest sisse ja kohal. See on nagu salajane ja eksklusiivne võlumaa, mis avaneb vaid neile, kes ei pea paljuks ta leidmise nimel natuke vaeva näha.

7

Tärn kolm
Suurus. Teatavasti ei ole taaskasutuspoodides nii nagu tavapoodides – et kui stange otsast paistab üks riideese, mis ei kõneta, siis tead, et sama riideeset on terve stange täis ja võid rahus mujale minna. Kirbukates on iga asi on ühes eksemplaris, isesugune ja isemoodi ja seetõttu läheb nendes ka tavalisest rohkem aega – vaja ju kõik ikka läbi lapata, et mõni pärl kogemata kahe silma vahele ei jääks. No offence, aga ütlen ausalt, et Kadaka Kirbuturg väsitab mind enne ära, kui omadega teise saaligi jõuan, saati siis Sarapuu oma kahe korrusega. Riisaikel ei ole ei suur ega väike, vaid täpselt paraja suurusega. Jõuad kõik rahulikult läbi vaadata, enimmeeldinut selga-jalga proovida (NB! suured ja avarad proovikabiinid) ja ostud ära teha enne kui shopping fatigue peale tuleb.

3

Tärn neli
Jõle lahedad asjad. Mainimata seda, et mitu boksitäit sigavingeid riideid on seal pärit Margus Prangeli isiklikust kostüümilaost (mida saab muideks ka laenutada), tabas mind totaalne armastus esimesest silmapilgust juba üsna kohe uksest sisse astudes. Must teatriridikül, käib ketiga üle õla,  blingiga pealuu peal ja sangaks nukid nelja sõrme jaoks, mil igaühel nagu lahe gooti stiili sõrmusekivi küljes. Et kui sõrmed sealt läbi paned, siis nagu olekski neli ülivinget ja sünget sõrmust sõrmes.

Kuna mul ka viimasel ajal mingi musta ja gooti värk peal, siis ma olin nagu OMGGGGG!!!!! Natuke oli kiire ja mõtlesin, et ah, järgmine kord tulen, siis haaran kaasa. Eriline naiivitar – arva ise, kas see järgmine kord oli seal veel olemas? Loomulikult mitte. Siiamaani nutan taga. Aga vingeid asju on seal küll ja veel ja kogu aeg tuleb juurde, ühiheade hindadega ohv koors ja ka kaardiga saab maksta.

4

Näiteks täiesti ümmarguste kontsadega saapad. Jälle must ja gooti, jehhuu.

Tärn viis
Mugav boksisüsteem müüjale. Viid aga oma seismajäänud asjad (riided, jalanõud, parfüümid, tarbekaup, raamatud, mänguasjad jmt.) kohale, rendid lühemaks või pikemaks ajaks boksi või mitu (20. maini soodushinnad), sead asjad paika ja paned hinnad külge. Pärast korjad raha kokku. Lihtne.

6

Minu boks, nr. 124, homme tuleb asju juurde.

Tärn kuus
Avar lastenurk. Ei pea su põnnid sul tüdinult seelikusabas rippuma, vaid saavad omaette mõnusalt asjatada.

Tärn seitse
Homme, laupäeval, 19. mail, alates kl 11 toimub RiiSaikel´is Lõpukleitide laat, vaata üritust SIIT. Ehk siis pakkumisel eriti suur valik ilusaid kleite koolilõpetajatele ja lõpetajatele lilleviijatele. Lisaks kõikvõimalikud lisandid juurde – ehted, kingad ja kotid ja mis-kõik-veel. Stiilinõu annab kohapeal Electra ja üleüldse üks mõnus päev saab olema. Ja mitte ainult lõpetajad, tegelikult kulub ju üks ilus kleit alati ja igale poole ära. Veelgi parem, kui neid on mitu.

5

RiiSaikel Kirbukas, Tatari tn. 64, kohe Õnnepalee taga, Tommi Grilli ja Rimiga samas majas. Sisene RIME kinnisvarahoone vasakust küljeuksest, sõida liftiga 4. korrusele ja jälgi edasi suunaviitasid. Näeme seal!

 

One thought on “RiiSaikel. Sobib.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.