Arvamus · Palju õnne argipäevaks!

Meilikast läks kastist välja

Ma sain täna kummalise meili. Õigupoolest on neid kummalisi iga päev mitmeid ja mitmeid, aga see pani ka paljunäinud minukese ikka üsna korralikult kulmu kergitama.

Saatis selle mulle ELMO rent, kust saab siis minu mäletamist mööda vist elektriautosid või hübriide rentida. Mõni aasta tagasi vist isegi kasutasin nende teenust paar korda. Aga nüüd siis selline tekst:

Austatud klient,

Täname teenuse kasutamise eest!

Käesoleva e-kirja manuses on Sinu valitud summas ettemaksuarve ELMO Rent renditeenuse kasutamiseks.

Arvet saad tasuda pangaülekandega (kas internetipangas või pangakontoris), palume maksekorraldusele kindlasti märkida arvel toodud viitenumber.

Puhast sõidurõõmu soovides, ELMO Rent

Käesolev automaatteavitus on saadetud veebisaidilt: rent.elmorent.ee

Ja siis too arve:

arve

Kas see on nagu mingi uus “kastist väljas” turundusnipp? Hääletu karje tähelepanu järele? Või lihtsalt ebaõnnestunud aprillinali? Või mida ma nüüd sellega peale peaks hakkama? Mis iganes tegelikult. Meelevaldne on hoopiski see, et keegi on selle ometigi välja mõtelnud, kellegiga kooskõlastanud, valmis vormistanud ja laiali saatnud. Ja saaja siis mõttelageda näoga selle vaatamisele oma aega kulutanud ja siis selle sama targalt prügikasti saatnud. Hulk tühja tööd ja vaimunärimist. Aga oma tasu see keegi selle eest tõenäoliselt ka sai ja selle eest – no tubli poiss! Või siis tüdruk. A eeldatavasti ikka poiss, sest tüdruku pähe panduna oleks selline idee üsna kindlasti ka ainult idee tasandile jäänud. Sest meeste loogika algavat teatavasti sealt, kust naiste oma lõpeb.

Veel üks tänane meil pealkirjaga: Ülle, ole kõige õnnelikum naine, kelle asukohaks on Kuusalu vald!

Mis lause see on? Mis asi see on? Mis asi on, palun, Twoo??? Loen meili allosast “Said selle teavituse, kuna oled Twoos registreerunud nimega Ülle.” Aga vada, asi ongi selles, et ma ei ole ennast Twoos registreerinud, ei nimega Ülle ega ka mingi teise nimega. Ma päriselt ka ei jaksa kõigis maailma kohtades registreeruda. Ja tõestus sellest on ka asjaolu, et ma ei saa seal ka nn. enda profiilile sisse logida – olen aastaid ja aastaid kasutanud taolistel puhkudel 3-4 sama kasutajatunnust/parooli, aga antud juhul ei toimi neist ükski. Nii mul ei jäägi muud üle, kui lehvitada järgi nendele paljudele meestele, kes muidu oleks mulle nagu perfect match, aga nüüd muudkui aeguvad – ka selleteemalisi meile saadab Twoo mulle hoolsalt. Ülle, reageeri kiiresti, sinu ideaalne partner Tarmo aegub homme! Nojah siis. Vaene Tarmo. Loodan, et kellegi teisega läheb tal siis ehk paremini. Kellegiga, kes on ise endale Twoos või kus iganes mujal tutvumisportaalis konto teinud ja kel on meheotsimisplaanidega tõsi taga. Minu meilidele palvega ise minu konto kustutada Twoo paraku ka järjekindlalt ei vasta. Nagu ka mõni teine meheotsimisportaal, kus ma ka kuuldavasti üleval olevat. Mul on natuke aimu, kelle huvides selliste asjade olemasolu olla võiks, aga… no on ikka viitsimist inimesel.

Ja veel – kui keegi on hakanud sind meilidega pommitama, siis nupu Unsubscribe litsumisel pole tavaliselt mitte mingisugust mõju. Eriti järjekindel on selle nupu ignoreerimises meie oma Click and Grow. Päriselt ka, ma olen juba üle aasta seda nuppu vajutanud, iga kord, kui neilt järjekordse taimekastipakkumise saan. Kui te seda siin ise lugema juhtute, siis pliis-pliis – võtke minu aadress oma listist maha! Ma olen kolm teie lillerobotit teise ilma saatnud! Mul ei ole teie taimi vaja, ma tapan nad ära! Ja kui ma seda ükspäev enam ei tee, siis ma otsin teid ise üles. Ausõna! Ma suudan seda küll, ma olen tüdruk. Sama tüdruk, kes oleks arvanud, et 0-se summaga “ettemaksuarve” saatmine on vaid enda ja teiste väärtusliku aja raiskamine ja mitte mingi ülivinge ja eriti oma ajast ees ja kastist väljas turundusnipp.

Vot nii. Mis teie meilikastides põnevat toimub?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.