Blogijate advendikalender

Blogijate advendikalender. 2.detsember. Päkapikud.

Blogijate advendikalendri teine luugike ja teemaks päkapikud.

Meil päkapikud ei käi. Võinoh, käivad tegelt ikka, aga sel aastal pole veel nagu õiget hoogu sisse saanud – esimesel detsembril tassisid mingi kraami sussidesse kohale, aga rohkem neid ega nende tegevuse jälgi seni märgatud pole. Mul on sellele loogiline selgitus olemas – laste toad on tihtipeale nii sassis, et iga normaalne päkapikk pöörab juba akna peal otsa ringi ja ei hakka seal oma jalaluude murdmisega üleüldse riskimagi.  Mainisin seda lastele ka, selle peale tuli muidugi nende loogiline selgitus vastu, et päkapikud oskavad muideks ka üle kogu laialivedeleva jama sussini lennata, kui vaja. Aga tundub, et oli mõju, koristama on hakatud tiba hoolsamini.

Päka

Pildil solvunud pere keskmine 2.detsembri hommikul, peale avastamist, et päkapikud midagi toonud pole. Segamini tuba on siin lugejate meelerahu eesmärgil kaadrist välja jäetud.

Kui peres on mitu last, siis on oluline, et valitseks õiglus. Ka päkapikkude puhul. Kohaletassitud kraam peab olema kõigile ühesugune või samaväärne ja hoidku jumal, kui see seda pole. Selles suhtes on päkapikkude puhul lihtsam, vähemalt kui toovad, siis toovad kõigile. Erinevalt hambahaldjast, kes jagab raha ainult sellele, kel hammas ette näidata. Sellega seoses meenub mõne aasta tagune skandaal, mis meie majas aset leidis. Nimelt tulid kahel vanemal lapsel järjepanu beebihambaid ära ja pappi muudkui lendas. Olukorda pidas aga äärmiselt ebaõiglaseks pere pesamuna, kes hammaste vahetumise ikka veel jõudnud polnud. Ja seega ühel õhtul, kui vanem õde taas rõõmuhõisetega tuli, järjekordne äratulnud hammas peos, et hurraa, läheb padja alla ja öösel lendab hambahaldjas jälle papiga kohale, hiilis noorem hilja õhtul salaja juba magava õekese juurde, pani tema hamba padja alt pihta ja peitis enda padja alla – vaja ju ometigi hammas ette näidata, vahet pole, kelle oma. Hommikuks oli hambahaldjas harjumusest papi kohale tassinud siiski vanema õe padja alla ja hambahaldjas sai solvunud pesamuna poolt nimeks “täiega loll loom.”

Teine lugu veel hambahaldjaga. Kui samal vanemal õel tuli ära kaua loksunud esimene beebihammas, siis urgitses ta selle suust välja kui sinna juhuslikult sattunud võõrkeha ja lennutas hoobilt üle õla minema. Rannaliiva ja kiviklibu sekka.

“Mis sa teed??!!” ahastasin mina “Sinu esimene hammas ju!!” See oli mu teine laps, kelle puhul need igast esimesed mulle veel hullult tähtsad olid /st. kolmandaga enam järge pidada ei suutnud/.

“Ahsoo. No läks siis seekord nii,” teatas too flegmalt.
“Mis mõttes nii!? Aga hambahaldjas??”
Selle peale läks tibil suu torru ja veetis järgmise pooltunni rannaliiva ja kiviklibu seest oma hammast otsides, aga kadunuks too jäigi. Aga fakt on see, et kui järgmisel päeval samas rannas jalutasime, siis täpselt sama koha peale helkis päikesekiirtes vastu kaheeurone münt. Kuidas see sinna sai, mina ei tea :-P.

Aga hambahaldjate juurest tagasi päkapikkude juurde. Ilmaski ei lähe mul vist meelest see kuskilt kuuldud alljärgnev lugu:

Vahetasid emad lasteaias muljeid päkapikkude toimetamistest ja ütles üks nn. ökokalduvustega ema, et mis asja, tema lapsele toob päkapikk sussi sisse porgandi ja laps on üliõnnelik igal hommikul. Teine ema mõtles selle peale endamisi, et appikene, ei kõlba see ikka kuskile, et päkapikk tema lapsele igast hiina mänguasju ja nodi toob, maailmas niigi ületarbimine ja värki. Ja ennäe, järgmisel hommikul oli päkapikk ka tema lapse sussi sisse toonud porgandi. Vaatas aga see lapsuke siis seda porgandit igast küljest, endal silmad kui tõllarattad, siis läks tal kulm kortsu, ta astus akna juurde ja karjus alles hahetavasse hommikusse kuis kõri võttis: “MINE PELSSSE, PÄKAPIKK!!!”

PS! Just tsekkasin, täna on päkapikud meil siiski käinud. Ja jälle neid keegi pole näinud.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.