Arvamus · Pauliine

“Kas sa vaatasid…??!!” “Kas sa nägid…??!!”

Pauliine

Üks küsimus, millele ma eelmise nädala jooksul üsna mitmeid kordi olen pidanud vastama.

“Kas sa vaatasid…??!!” “Kas sa nägid…??!!” “Aga su Pauliine ka ju…??!!”

Jutt käib muidugi Kuuuurijast.

Jah, vaatasin. Jah, nägin. Jah, mu Pauliine ka ju.

“No ja…??!!”

No ja ei midagi. Või pigem – noja siis??

giphy

Just.

Sest mul on nimelt selline põhimõte, et probleeme lahendan ma nende tekkimise järjekorras. Siis, kui nad tekivad. Ja kui nad üleüldse tekivadki, mitte igaks juhuks ette neid, mis tekkida ei pruugigi (ja, olgem ausad, tavaliselt ei tekigi).

See, et need on sama asjaga tekkinud teistel… väga kahju, aga minu jaoks ei ole see argument. Nimetage seda laiskuseks või targaks energia jaotuseks, whatever. Nii on. Punkt.

Sellega seoses meenub, kui mu poja hakkas esimesse klassi minema ja kevadel toimus laste jagamine klassidesse. Kuna paralleele oli tulemas 9 (jap, ma ei tea seda arvu praegu, aga Viimsi koolis aastal 2010 mahutati kõik 1.klassi minejad lapsed üheksasse paralleelklassi, kui sul nüüd silmad imestusest punni läksid, siis ütlen veel, et järgmisel aastal oli esimese klassi paralleele üksteist), oli möllamist sellega omajagu. Ja sellevõrra rohkem, et ka vanematele anti õigus soovi avaldada, kellega kindlasti tema laps ühte klassi peaks sattuma ja kellega kindlasti mitte ja absoluutselt kindlasti millise õpetaja käe alla. Ja peale nimekirjade kinnitamist veel õiguse soovi avaldada klassi vahetamiseks, kui soove poldud arvestatud või soovid vahepeal muutunud olid. Ohh seda kirgede tormi, sina püha Mooses!!! Vanemate meelest oli ju valesti pandud kõik, mis valesti panna annab – laps targast sõbrast eraldi klassis ja nõmeda naabripoisiga koos ja loomulikult absoluutselt vale õpetajaga jne. jne. Ja ohh seda veel, kui kool sai aru, et asi läheb käest ära ja poole pealt vanematelt soovi avaldamise õiguse käest ära võttis!!!

Mina ei avaldanud mingeid soove ega hakanud oma last kuskile vahetama.

Taaskord:

giphy

Jap. Sest ma lahendan probleeme nende tekkimise järjekorras.

Tark sõber võib koolikeskonnas olla üks hetk enam sugugi mitte nii tark või enam sugugi mitte nii sõber, nõmeda naabripoisiga võib minna vastupidi. Kooli parim õps, kelle käe alla kõik vanemad niiväga oma võsukest püüavad sokutada, võib minu lapsele olla täiesti sobimatu. Ma ei tea seda ette. Seega, mis mõte on hakata seda ette genereerima või veel vähem – selle alusel tegutsema? Teie võite, vabalt. Mina ei viitsi. (tagasivaates võin öelda, et selles koolis probleemid siiski tekkisid ja täpselt siis ma neid ka lahendasin – täpselt selles osas, mis mulle ja minu lapsele vajalik oli, jättes ülejäänud osa südamerahus sinna, kuhu ja kellele need tegelikult kuulusid).

Nii ka nüüd. Ma ei ürita kedagi kaitsta ega algatada siin mingi ringkaitset kellegile. Lihtsalt minu last ei ole modellikoolis keegi sõimanud, mind ka mitte. Mul ei ole ka mingeid muid probleeme selle asutusega, veel vähem minu lapsel – ei selliseid, millest saates juttu oli ega üldse mittemingisuguseid. Modellindusega on mu tütreke tegelenud aastaid, ka mujal kui nimetatud ettevõtmises, aga ka nimetatud ettevõtmises talle absoluutselt meeldib see, mida ta seal teeb ja mida seal temaga tehakse. Ja kuni see meeldib talle, siis kohe kindlasti meeldib see ka mulle. Tekivad probleemid – siis lahendame, tekkimise järjekorras. Juhul, kui need üleüldse tekivad. Väga suur võimalus on, et ei tekigi.

Ja täna on eetris juba uus Kuuuurija.

PS! Pildil Pauliine Moskvas oma esimesel rahvusvahelisel runway´l Moscow Fashion Week´il, esitlemas fantastilist Mon Air (www.monair.es) kollektsiooni.
Kogemus, mille kohta ta ise ütles, et see oli nagu da best asi maailmas ever.

Nii on. Punkt.

 

 

4 thoughts on ““Kas sa vaatasid…??!!” “Kas sa nägid…??!!”

 1. Ireni Erbi Alustava Tähe Kooli ametlikult ei eksisteeri, luba selleks pole, maksusi ei maksta ja enamus finantsidest liiguvad sularahatehingutena. Neid lapsi, kelle vanemad on nõus suuri summasi välja käima, ta muidugi hoiab. Kes aga hakkavad küsimusi esitama ja õiglust nõudma, siis nendega käitutakse karmilt. Igal vanemal on õigus ise otsustada, kuhu ta oma lapse treeningule saadab. Kui lapsele seal meeldib, siis on ju teie jaoks kõik korras. Minu jaoks on Ireni Erbi tegevuses palju negatiivset ja see on tulnud välja arvukate temaga seotud olnud inimeste tunnistuste põhjal (endised töötajad, õpilased, lapsevanemad, missid ja ka missised). Mingit õigust Missis Estonia võistluse nime kasutamiseks tal ei ole, sest seda võistlust korraldan mina juba 25 aastat ja ka kaubamärk kuulub mulle. Tema aga täieliku nahhaalsusega lihtsalt lubamatult kasutab oma võistluse reklaamimiseks ja korraldamiseks seda minu poolt aastakümnete jooksul tuntuks tehtud võistluse nime. Kas see on normaalne? Teile soovin tütrega aga edu ja loodan, et te ei pea mingil hetkel kõvasti pettuma selle inimese tegevuses.

  Meeldib

 2. Hallooo, proua Jantson.

  Kaubamärgi taotlus on alles 1,5 kuud tagasi esitatud, menetlusega läheb tavaliselt umbes pool aastat, kui vaidlsutusi ei tule. Et ei ole veel omanik midagi. 😉

  Taotluse number
  M201700941
  Taotluse esitamise kuupäev
  25.09.2017
  Staatus
  Menetluses
  Kaubamärk
  Missis Estonia EST. 1992

  Meeldib

  1. Olen 25 aastat juba Missis Estonia konkurssi korraldanud ja juba see veerandsada aastat suurt heategevuslikku tööd annavad MULLE selle õiguse.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.