Arvamus · Ilu mu ümber · Loosimine · Soovitus

Minu Kullakese uued papud. Ja üks komplekt läheb loosi ka, sinu Kullakesele!

Naissoost autopeded on olemas. Onja. Lepime selles kohe kokku. Nii. Jap. Tere!

Mina ostsin oma esimese auto nädal enne seda, kui ametlikult load kätte sain. Ja load sain ma kohe, kui vanus seda lubas. Väääga ammu seega / või no ehk tegelt siis mitte ka nii ürgammu, eksju. Nats aega tagasi. Aga sellest ajast alates olen sellega ka katkematult ringi sõitnud.

Või noh – mitte täpselt sellega muidugi. Neid on ikka vahepeal erinevates markides ja mudelites ikka omajagu vahetunud ka, aga kui nooremalt tekkis mõnikord tiba enne järgmist palgapäeva dilemma, et nüüd kas süüa või sõita, siis minu jaoks oli asi lihtne – pigem kerge paast, kui see, et auto kütusest tühjaks jookseks.

Ehk siis auto olemasolu on minu jaoks oluline. Ma lähen kergelt närviliseks ka puhtast teadmisest sellest, et mul autot näiteks parasjagu võtta ei ole ja seda isegi juhul, kui ma päevade viisi üleüldse kodust lahkuda ei kavatse. Olemas ja saadaval peab ta ikka olema. Ja peale olemasolu on minu jaoks oluline ka see, kui mugav ja ilus mu auto on. Mõnedele võib olla, et on vaid liikumisvahend punkti a ja punkti x vahel, aga palun. Aga mulle peab minu auto lisaks pakkuma sõidumõnu ja tekitama emotsiooni. Siirast rõõmu. Lõbu. Elevust. Imetlust. Naudingut. Ja tänulikkust selle kõige üle. Nii on. Punkt.

Minu praegune Kullake vastab nendele omadustele 200%. Tema nägemine teeb mind rõõmsaks. Ja teisi inimesi teeb tema nägemine rõõmsaks ja see teeb omakorda mind veel rõõmsamaks. Ma leian ta kaubanduskeskuse parklast alati üles. Temaga on lihtne ja mugav sõita. Ja kui kevadel hakkavad esimesed päikesekiired paistma, siis vaid ühe nupuvajutusega kerib ta oma katuse kiirelt pagassi kokku ja on lihtsalt jumalik.

Rimblades1

Või mis esimeste päikesekiirtega – eelmistel jõuludel laenasin seda isegi Jõuluvanale ja ohh seda laste rõõmu, kui too sellise moodsa lahtise saaniga uhkelt õuele keeras, jõululaulud üle külade kajamas! Saladuskatte all võin öelda, et ka selle aasta jõuludeks on meil Jõuluvanaga juba selles osas diilid tehtud.

Rimblades2

Veel võin saladuskatte all öelda, et see auto pole üldse nii kallis ega isegi mitte nii uus nagu ta ehk pealtpoolt vaadates välja näeb. Selles on muideks isegi olemas selline ürgne nähtus nagu kassettmakk (kuigi mul pole ühtegi kassetti, mida selles kuulata). Ta lihtsalt on selline. Üks ja ainuke, minu nägu.

Meie kohtumisega oli muidugi oma imeline ulmelugu, nagu mul on oma imeline ulmelugu kõigi minu juurde tulnud asjadega. Seda ehk jutustan mõni teine kord.

Aga nii imeline kui see kohtumine ka polnud, päris sujuvalt me kohe ikkagi sõbraks ei saanud.

Nimelt olin ma mõnda aega enne pikalt sõitnud tunduvalt suuremate ja kõrgemate autodega ja uus madal Kullake tekitas mulle parajalt peavalu. Iga väiksemgi lamav politseinik või madalamgi kõrguste vahe sõites nõudis harjumatult teravat tähelepanu.  Esimese kuuga suutsin rehve katki sõita umbes 1000 euri väärtuses, igatepidi kriibitud velgedest rääkimata. See oli sügisel. Talvel lume ja jääga läks asi veel hullemaks, sest talvekummidega oli auto veel madalam ja lisaks polnud kõikvõimalikke konarusi lume alt näha kah veel. Või mis lumi – teravad jääääred igal pool tegid juba ise piisavalt laastamistööd. Kuni siis Kullakese taaskord sõidukorda seadmisest tüdinend meespool teatas, et kui ma sõitma ei õpi, siis on lahutus ja lapsed pooleks. Tinglikult öeldes. Otseses kõnes oli tähendus umbes selline, et Kullake läheb ära ja “normaalne” uduhalli värvi kõrge maastur tuleb asemele. Punkt.

Tõmbasin suu jonnitorusse ja õppisin sõitma.

Aga sellegipoolest olin nüüd hirmus õnnelik, kui kuulsin, et on olemas sellised  Rimblades nimelised plastik-kummiribad, mida saab velgede kaitseks paigaldada. Nii saigi mu Kullake uued papud. Ja veel õnnelikum olin ma siis, kui 10+ värvitooni valikus leidusid täpselt sama lahedat oranźi värvi ribad, kui minu Kullake ise.

Rimblades

Onju ilusad!! Ehk siis kasulik ja meeldiv üheskoos. Ehk teisisõnu – kui sina oled osavam autojuht kui mina ja suudad sõita ilma velgesid kriimustamata (milles ma muidugi kahtlen, et oled ja suudad), siis võib nendega ju lihtsalt oma autot cool´imaks tuunida. Kas pole mitte super! Muideks, Rimblades kõikvõimalikust headusest kirjutas mõni päev tagasi ka Accelerista.

Kust saab veel infot? Rimblades kodulehelt. Kust saab oma Kullakesele? Igalt poolt üle Eesti. Ehk siis teatud kohtadest, aga üle Eesti on need kohad. Sina lihtsalt valid endale sobiva.

Palju maksab? Novembris 60 euri kogu komplekt. Pärast kallim.

Aga tahad nüüd enda Kullakesele ka uusi papusid, aga täitsa niisama? Vabalt! Jaga seda juttu FB-s, oota ära nädala pärast ehk 15. novembril toimuv loosimine (kus loosiõnn naeratab kindlasti just sulle, onja) ja Voila! Jääb üle ainult värvitoon välja valida ja paigalduse koht kokku leppida.

Lihtne! Läksime!

PS! Enda Kullakesele Rimblades´ite paigaldamiseks või loosis osalemiseks ei pea sa ilmtingimata naissoost autopede olema. Meessoost võid ka olla. Vabalt.

 

2 thoughts on “Minu Kullakese uued papud. Ja üks komplekt läheb loosi ka, sinu Kullakesele!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.