#amazing2017 · Kodu · Palju õnne argipäevaks! · Waterpeople

Ilmast. Ja suvest. Ja surfist. Ja veel üks asi!

Mõned päevad tagasi olid hullult ilusad ilmad. Selles mõttes, et muidugi on suvel veel ilusamad ja õhk soojem ja meri soojem ja päike soojem ja kõik see värk.  Aga nüüd järsku talvevammustest raksaki! täitsa alasti õue viskuda on põhjamaa inimese jaoks nagu nats… imelik. Ikka nagu tasapisi, järk-järgult. Sellepärast on ka keset talvist Eestit kuskile troopikasse maanduda nats… imelik. Minumeelest. Loomulikult olen ma seda ise ka teinud, nagu ka kõik teised eestlased. Aga imelik on ikka.

A vastupidi on ka imelik. No et on juba tore ja siis trahh! tagasi talve. Nagu üks selline päev vist eelmisel nädalal – keset +10-t kraadi hakkas järsku öösel laia lund sadama. Üsna nõme üllatus oli. Hommikul kl 8 lükkasin autoakna küünarnukiga tiba puhtamaks, viisin lapsed kooli ja mõtlesin, et no ei viitsi ma jälle lund rookima hakata. Ei hakanudki, hakkasin hoopis tööd tegema ja umbes kell üks päeval, kui järgmine kord aknast välja vaatasin, siis polndki enam, mida rookida.

Lumi1

Siit moraal  – kogu aeg pole mõtet ilgelt tubli olla. Seega ka täna ei vehelnud, vaid vaatasin taaskordset ajutist aastaaegade vaheldumist üsna rahulikult aknast pealt (pildid tehtud mõnetunnise vahega).

Igastahes kui need vahepealsed errorid välja arvata, on selline kevad ja +15 ja päike nagu just nii-nii see, mis vaja. Alasti end koorima veel ei pea, aga ei pea sada asja ka enam selga toppima ja saab käia tenniste ja tagiga. Ja selline suur vabanemistunne on, nagu noorel vasikal – et nagu teeks ja jookseks ja lendaks!!! Loomulikult ei ole õrna aimugi, et teeks siis mida ja jookseks siis kuhu? A see vist ülemäära suurt tähtsust ei omagi?

Memyselfandi

Lendamine selles kategoorias kusjuures sai eile kõige selgemad piirid – kui juhuslikult sellise isendiga linna peal kokku juhtusin. Tere, Sinilinnuke! Sinuga tahan ma peatselt lähemalt tuttavaks saada!

Kopter

Ja oma meheraasule saatsin mingid lennupiletite megapakkumiste lingid koos täiesti süüdimatu sõnumiga: “Osta meile mingid piletid, lähme hulgume kuskil kahekesi!” “OK,” tuli sealt vastus. Tegelt on muidugi lapsed ja kool ja kohustused ja ja ja… ja kahekesi hulkumine ei ole nagu kuskilt otsast midagi sellist, mida me actually ka lähiajal teha saaksime. Aga see sama süüdimatu “OK” näitas, et vist on temagi samal vasika-lainel.

Aga kevad, jah. Lapsed käivad ratastega sõitmas ja rullitamas ja surfi- ja kitehooaeg on täiega avatud (heeh, trükkisin siia esialgu kiiruga “kirehooaeg”, see pole ka vale, sest mis see veeinimeste elu muu ongi kui üks suur kirg :-)).

Ükspäev oli nii, et alguses olid mõned lohed…

Kite1

Ja siis tuli neid üha juurde…

Kite2Ja lõpuks oli neid juba hullult palju, rohkem kui pildile mahtus ja mõni suisa imepisike täpike kaugel silmapiiril + mõni purilaudur ka. Nagu täiega suvetunne tuli peale.

Kite3Omagi meesinime juhtub üha tihedamini garaaźi oma kama sobrama, endal kummaline säde silmis (ma tean, et tal on hetkel üks praeguse merevee jaoks piisava soojusastmega kalipso puudu). Tuutu tõmbab kalendrisse ristikesi uue trennihooaja alguseni (läheb kolmas aasta Pirita Surfiklubis ja sellest hooajast ka võistlusgrupis) ja mina leidsin end SUP-laudade müügikuulutustes sobramas. Eelmisel suvel sai terve pere end SUP-is üsna osavaks.

SUP

Ja lahe oleks ju suvel mõni õhtu siitsamast kodu ukselt näiteks Kräsulile sõuda (mingi kilomeeter ehk?), väike piknik pidada ja päikeseloojangus tagasi aerutada. Seega kui kellegil midagi sellealast soodsat silma jääb või endal pakkuda on, siis andke teada!

Ühesõnaga hiilib-hiilib, täiega. Ja siia juurde veel üks asi, teemasse ja etteruttavalt. Vee- ja tuuleinimesed liiguvad teatavasti sinna, kus parajasti sobiv tuul on, olgu see siis kusiganes üle Eesti. Ja kui sa tuled kaugemalt mitmeks päevaks Rohuneeme surfama (ja sa tegelt raudselt peaks seda tegema, sest no:

ROhuneeme)

… ja ei viitsi vahepeal koju tagasi minna, siis tegelt ei peagi. Nimelt on meil majas üks vaba tuba üle ja vahepeal saad majutuda meie juures. Surf-spotini meilt kilomeeter või max 2 – oleneb, kust vette lähed, liivarannani teiselt poolt sadakond meetrit, metsajooksurajad ja mis kõik veel. Oma kama saad hoida garaaźis ja kui oled nunnu ja käitud viisakalt ja maksad nats rohkem, siis teen hommikusöögi ka ja sõidutan su kama oma eriti vinges kabrios kohale. Või teeme linna peal tiiru. Ja siis saab grilli ja sauna ja neid SUP-e laenutada ja sõitma minna – kui ma need nüüd leian kuskilt – ja igast värki. Ma veel paigutan siva paar pilti seina ja tegelt ühte riiulit on mul ka veel sinna tuppa vaja. Midagi sellist, lihtsalt üks suur ruut ja palju ruudukujulisi riiuleid sees:

Riiul

Ehk siis jällegi – kellegil üle on või teab, kust sellist saab, siis annab jälle kenasti teada. Onja!

Aga muidu – miljon head asja kokku ning vee- ja tuuleinimesed võivad juba kõrva taha panna ja ka teistele tiba juttu levitada. Ehk saab ka Airbnb-sse üles. Igal juhul, nagu öeldakse – jälgige reklaami!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.